Základní trénink na Rané u Loun

První etapa přípravy na pilotní licenci, 4 tréninkové a školící dny

Cena: 6900 Kč

Přihláška na kurz

V této 1. etapě přípravy na pilotní licenci PILOT se aktivně a intezivně seznámíte s paraglidingem. Naučíte se zvednout kluzák nad hlavu do letové polohy, rozběhnout se při startu, odpoutat se od země, provádět krátké zatáčky za letu a soustředit se na přistání do určeného prostoru. Pod vedením zkušených instruktorů budete už skutečně létat, i když zatím jen v malé výšce nad zemí. Na konci kurzu budete vědět, jestli se vám paragliding líbí a chcete pokračovat dále nebo to byl “jen” příjemně a aktivně strávený čas s pohodovou partou lidí.


Pokud se rozhodnete pokračovat dále, nabízíme vám v druhé části to nejlepší, co je v ČR na trénink výškových letů k dispozici – trénink a výuku v naší domovské Beskydské škole létání. Věřte, že se vyplatí dojet do Beskyd a trénovat v největším výcvikovém středisku ČR. K dispozici máme mimo jiné hned několik privátních startovišť s dostatečným převýšením i potenciálem k nácviku termických letů.
Další možností je trénovat připravovat se s námi na pilotní licenci PILOT ve vyhlášených alpských lokalitách v rámci El Speedo tréninkového programu.

Ale zpět k této 1. etapě:
Kurz bude probíhat na Rané u Loun – kopci, který od úpatí až po vrchol, téměř ze všech světových stran skýtá prostory pro trénink i létání. Během 4 dnů strávíme minimálně dva celé dny praktickým tréninkem, který proložíme teoretickou výukou.

Naučíte se:
Samostatně se připravit k letu – ovládat kluzák nad hlavou při pohybu na zemi, startovat, letět a zatáčet o 90° a 180°, přistávat do omezeného prostoru.


PES – Pilot Education System

Na našich Základních kurzech jste instruktorem hodnoceni naší vlastní On-line tréninkovou aplikací, která značně přispívá ke kvalitní analýze pilotních chyb a umožňuje vám nahlédnout do průběžných výsledků a dostatečně je prodiskutovat s instruktorem.

Díky naší tréninkové aplikaci můžeme v termínu pro výškové lety jednoduše, efektivně a bezpečně pokračovat ve vašem tréninku.


Z teorie uslyšíte:
– základy aerodynamiky,
– nauku o létání,
– o stavbě a konstrukci padákového kluzáku,
– základy meteorologie.

S sebou budete potřebovat:
– lékařskou prohlídku od obvodního lékaře (tiskopis pošleme e-mailem před kurzem),
– sportovní oblečení s dlouhými nohavicemi a dlouhým rukávem,
– pevnou, nejlépe kotníkovou, obuv,
– tenké prstové rukavice,
– chuť se učit a dobrou náladu.

Pomůžeme vám zajistit:
– ubytování a stravování,
– dopravu do místa kurzu s dalším žákem z místa vašeho bydliště.

Jak to bude probíhat:
– sejdeme se v 9 hodin ráno v první den kurzu,
– ubytujeme se a podle počasí zvolíme optimální tréninkový plán následujících dní,
– budeme postupně prolínat teroeticku přípravu praktickým výcvikem,
– jíst a odpočívat budeme, až dostaneme hlad nebo budeme unavení,
– spát budeme tvrdě, vstávat budeme časně, program se bude neustále vyvíjet podle meteorologických podmínek, takže buďte ve střehu!

Co a jak:
– vyplňte a odešlete přihlášku,
– na e-mail vám přijdou informace o místu a času, kontaktní informace na vašeho instruktora a pokyny pro další postup, operativní změny plánu a detaily případně upřesníme prostřednictvím telefonu a SMS.

V ceně není:
– doprava do místa kurzu,
– ubytování,
– strava.

Přihláška na kurz


Instruktoři na kurzech:

Michaela Machartová

 

 

 

 

Dalibor Carbol